Masz GRANT – Nie kupuj ! – WYPOŻYCZ. Nowa oferta usługi wypożyczania sprzętu na czas badań. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!
 • PID: 0130
 • UID: 031-17-1-Metris-0
 • Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 15:01

Metris

OPIS OGÓLNY

LABORAS®

Laboras to innowacyjny system pomiarowy, który rozpoznaje kilka zachowań małych gryzoni (myszy i szczurów) w pełni automatycznie. System ten jest obecnie jedynym systemem na rynku, który jest w stanie ustalić wiele różnych zachowań bez tradycyjnej ludzkiej obserwacji. Następujące elementy zachowania można rozróżnić: wspinaczka, picie, jedzenie, pielęgnacja, bezruch, lokomocja i chów. Ponadto system określa następujące parametry śledzenia: pozycję, prędkość, maksymalną prędkość, przebytą odległość i rozkład pozycji. 

SONOTRACK®

SONOTRACK jest nieinwazyjnym systemem pomiarowym do monitorowania ultradźwięków wytwarzanych przez zwierzęta. Za pomocą dedykowanego mikrofonu i sprzętu system jest w stanie odebrać wokalizację ultradźwiękową (USV) zwierząt generowaną w zakresie częstotliwości od 15 kHz do 100 kHz. System rejestruje i przetwarza ultradźwięki w dźwięki słyszalne dla ludzi, a także zapewnia możliwość graficznych prezentacji nagranych dźwięków oraz sterowany przez użytkownika licznik wywołań ultradźwiękowych. Licznik ten określa liczbę wywołań w definiowanych przez użytkownika pasmach częstotliwości, czas rozpoczęcia i czas trwania każdego wywołania, jak również częstotliwość średnią każdego wywołania.

SLEEPSIGN FOR ANIMAL®

SleepSign Animal to pakiet oprogramowania, dzięki któremu można rozróżnić kilka faz snu (np. Rapid Eye Movement (REM), bez szybkich ruchów gałek ocznych (NREM) i jawę) u zwierząt na wolności za pomocą EEG i EMG przez telemetrię. Oferuje on możliwość zarówno dogłębnej analizy etapów snu i łatwego wykrywania stopnia pogłębienia snu. Znacznie skraca czas poświęcony na scoring faz snu i umożliwia generowanie standardowych typów raportów po zaledwie kilku naciśnięciach klawiszy.

SMARTCHAMBER®

SmartChamber tworzy środowisko pomiarowe, które jest optymalnie odizolowane od otoczenia. SmartChamber zapewnia przestrzeń pomiarową, w której zwierzę badane może być skutecznie odizolowane od dźwięków zewnętrznych, pól magnetycznych, niechcianych bodźców wzrokowych itp. Pierwsze SmartChamber są przeznaczone do wykorzystania w eksperymentach bio-akustycznych i są przygotowane do integracji z systemem Metris Sonotrack. SmartChamber jest wyposażona w ultracichy wentylator, światła LED, wyłącznik drzwiowy, grupę czujników i mikrofon ultradźwiękowy. SmartChamber jest kontrolowana przez e-Tablet z przodu SmartChamber.

Modele

 • LABORAS®
 • SONOTRACK®
 • SLEEPSIGN FOR ANIMAL®
 • SMARTCHAMBER®

Indeksy produktu

Modele

 • LABORAS®
 • SONOTRACK®
 • SLEEPSIGN FOR ANIMAL®
 • SMARTCHAMBER®

Dane techniczne i cena mogą ulec zmianie bez uprzedzenia

Twoje urządzenie
nie działa?Wypełnij zgłoszenie >

zgłoszenie serwisowe

Wierzymy w ludzi.Kariera i ścieżki rozwoju >

złóż aplikację

Masz pytanie?My znamy odpowiedź >

wyślij wiadomość
close Subskrybuj nasz newsletter! Ciekawe informacje z branży, nowości, promocje,
wyprzedaże i wiele więcej.
Pole wymagane
Zawartość cnb_search
Zawartość cnb_user
Zawartość cnb_mail
Zawartość cnb_call